Menu
WŁADZE
HISTORIA
ODDZIAŁY ZEROWE
KLASY 2015/2016
GRONO PEDAGOGICZNE
ŚWIETLICA SZKOLNA
BIBLIOTEKA
DOKUMENTY
GALERIA I
GALERIA II
KONTAKT
ROZBUDOWA SZKOŁY - GALERIA
Dla rodzic�w
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Dni otwarte 2015/2016

Zebrania z rodzicami 2015/2016

Dodatkowe dni wolne 2015/2016

Wykaz podręczników szkolnych 2016/2017

REKRUTACJA 2016/2017

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

EWALUACJA
Licznik
Licznik gości na stronie:
· Aktualnie: 1
· Dzisiaj: 8
· Ostatni tydzień: 56
· Ostatni miesiąc: 141
· Wszystkie: 46544
Dla uczniĂłw
"POMOCNA DŁOŃ"
+
JĘZYK ANGIELSKI
BLOG JĘZYK ANGIELSKI

WaĹźne

POMOC DLA KUBUSIA
Logowanie
Nazwa uĹźytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Oddziały przedszkolne w naszej szkole
Images: oddzialy0011.jpg
Oddziały przedszkolne

-PREZENTACJA-Marzanno, Marzanno
Images:marzanna001.jpg


21 marca uczniowie z klasy I – III uczciły Pierwszy Dzień Wiosny idąc ze swoimi Marzannami nad Dunajec, aby według starego obrzędu wrzucić je do wody. Z myślą o naszym środowisku naturalnym każda klasa przygotowała z ekologicznych materiałów Marzanny. W ten tradycyjny sposób pożegnaliśmy zimę.

Zobacz w galerii...

Images:awans001.jpg


W Nowym Targu, w sobotę 12.03.2016r. został rozegrany Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek w Unihokeju. W turnieju miało brać udział 8 zespołów, ale w ostatniej chwili zrezygnowały cztery drużyny z Wielkopolski. Wszystkie mecze były zacięte i wyrównane. Zwycięstwo w całym turnieju wywalczyły młodziczki UKS Wiatr Ludźmierz. Wszystkie zawodniczki Ludźmierza zasłużyły na słowa uznania za zaangażowanie i waleczność do ostatniego gwizdka sędziego, a tytuł najlepszej w zespole przypadł Patrycji Ropiak.

Czytaj dalej...


POTRÓJNY SUKCES W "KONKURSIE TETMAJERA"
Images: konkurs_tetmajer011.jpg
4 marca br. w Gimnazjum w Ludźmierzu odbył się XVI Konkurs Recytatorski Twórczości Kazimierza Przerwy – Tetmajera i Twórców Podhala. Wzorem lat ubiegłych ogłoszono także konkurs plastyczny, którego tematem były utwory piewcy Podhala - Tetmajera.
Nasza szkoła zaprezentowała się w obu kategoriach. W rywalizacji recytatorów udział wzięły Patrycja Morawa z kl. IV (która zajęła III miejsce) i Katarzyna Fit z klasy VI. Obie uczennice przygotowała pani Agnieszka Bubisz. Do konkursu plastycznego wysłano prace: Anny Truty, Magdaleny Truty, Natalii Antolec, Karoliny Ligas, Wiktorii Szwed i Zuzanny Górz. I tak Ania Truty z klasy IIIa zajęła miejsce III, a Magdalena Truty z klasy VI miejsce II. Uczennicom gratulujemy sukcesów.


OGŁOSZENIE!

Images:sztuka001.jpg

Images: lodowisko001.jpg

Images:lodowisko_4.jpg


W dniu 19 lutego, podobnie jak w zeszłym roku, klasa 6 wraz z wychowawczynią, panem dyrektorem oraz rodzicami udała się na lodowisko do Czarnego Dunajca. Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, integracja klasy oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie i opiekunowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, udało się nawet pobawić w berka na lodzie. Mimo, że zabawa trwała tylko godzinę i zmęczenie co niektórym dawało się we znaki, wszyscy mile spędzili czas ucząc się i bawiąc.


Zajęcia profilaktyczne w naszej szkole
Images: DSCN0627.jpg
Images: DSCN0634.jpg
17 lutego 2016r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu odbyło się szkolenie skierowane do uczniów klas IV – VI. Spotkanie prowadzone przez ratownika medycznego dotyczyło kilku ważnych tematów: profilaktyki uzależnień, promocji racjonalnego żywienia i nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czytaj dalej...

Tropami leśnych zwierząt!
Images: tropimy_zwierzeta001.jpg


W dniu 17 lutego dzieci z klas I wraz z wychowawczyniami udali się do lasu w poszukiwaniu śladów zwierząt żyjących w nim. Dzieci bardzo dokładnie poszukiwały się śladów pozostawionym przez zwierzęta. W rezultacie czego znalazły ślady ptaków, lisa i zająca. Następnie dzieci korzystając z ostatniego zimowego śniegu ulepiły bałwanki.


Młodziczki UKS Wiatr Ludźmierz wygrywają eliminacje mistrzostw Polski
Images: zawodymlodziczki (5).jpg


W dniu 28.01.2016r. w Szkole Podstawowej w Ludźmierzu zostały rozegrane dwa turnieje eliminacyjne mistrzostw Polski młodziczek w unihokeju. Zdecydowanie zwycięstwo odniosły zawodniczki UKS Wiatr Ludźmierz. Cieszymy się z wygranej, gdyż ostatnio przegrywaliśmy z drużynami Trzebini i Nowego Targu. Gratulacje dla całej drużyny za ambicje, zaangażowanie i walkę na całym boisku.

Czytaj dalej...


Z ŻYCIA ZERÓWEK....
ODDZIAŁY ZEROWE Images: wydazenia002.jpg


Jubileuszowy Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia – Florka
14 stycznia w Białym Dunajcu odbył się powiatowy konkurs recytatorski - Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia – Florka. Udziałem w tym zaszczytnym festiwalu gwary może się pochwalić uczennica klasy VI – Sabina Szczęch. Szóstoklasistka, która w październiku wygrała Święto Gwary Góralskiej w Łopusznej (eliminacje do konkursu powiatowego), i tym razem zaprezentowała się bardzo dobrze. Niestety konkurencja okazała się silniejsza. Nie mniej jednak gratulujemy sukcesu. Sabinę przygotowała pani Agnieszka Bubisz.